Emekliye Refah Payı Verilecek Mi? Bakan Işıkhan Açıkladı!

Bakan Işıkhan: Emekliye Refah Payı Gündemimizde Yok

Geçim derdi günden güne artan emekli vatandaşlar, “Emekliye refah payı verilecek mi?” sorusunun cevabını arıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, merak edilen bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada “Emekliye refah payı gündemimizde yok” dedi.

Kök Aylığa Zam Gelecek Mi?

Halihazırda 10 bin lira olan en düşük emekli aylıkları ile 17 bin 2 lira olan asgari ücrete, son dakika sürprizi olmazsa zam yapılmayacağı bekleniyor.

Emekli Maaş Zammı Ne Kadar?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, altı aylık enflasyon yüzde 24,73 olarak gerçekleşti. Buna göre, temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaş zam oranı %19,3, SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşı ise %24,73 artış gösterdi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları ise altı aylık enflasyon oranında zamlanacak. Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak zamda Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) etkili olacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Emekliye Refah Payı Verilecek Mi? Bakan Işıkhan Açıkladı! için yorumda bulun

    Emekliye Refah Payı Verilecek Mi? Bakan Işıkhan Açıkladı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emekliye Refah Payı Verilecek Mi? Bakan Işıkhan Açıkladı! için ilk yorumu yapabilirsin.