Emeklilere Özel Uygulamalar Hayata Geçiyor

Emeklilere Hizmette Öncelik ve Ayrıcalık Sunulacak

Emekliler için sağlıktan konaklamaya, kültürel faaliyetlerden sosyal hizmetlere kadar birçok alanda özel uygulamalar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda kamu ve özel sektörle birçok protokol yapılarak, emeklilere indirim, ayrıcalık ve hizmette öncelik gibi imkanlar sunulacak.

Sosyal Tesislerde İndirimler ve Spor Olanakları

Emekliler, kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli faydalanabilecek. Bunun yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı spor tesislerini de kullanabilecekler.

İndirimler ve Teknolojik Çözümler

Emekli kartları ile fatura ödemelerinde, eczane, market ve giyim harcamalarında indirimler sağlanacak. Ayrıca, teknolojik çözümler devreye alınarak online hizmetler genişletilecek ve işlemler daha hızlı ve kolay hale getirilecek.

Emekli Danışma Masaları ve İnternet Sitesi

81 ilde emekli danışma masaları kurulacak ve SGK tarafından emekli danışmanları görevlendirilecek. Emeklilerin beklenti ve talepleri dinlenecek ve faaliyetler ile çalışmalar “Emekliler.gov.tr” internet sitesi üzerinden paylaşılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Emeklilere Özel Uygulamalar Hayata Geçiyor için yorumda bulun

    Emeklilere Özel Uygulamalar Hayata Geçiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emeklilere Özel Uygulamalar Hayata Geçiyor için ilk yorumu yapabilirsin.