Dünya devi Chery de Türkiye’de

İSTANBUL (İGFA) – Chery, son yıllarda Ortadoğu ve Batı Asya pazarlarında son derece başarılı satış performansları sergilerken, AB pazarına resmi girişi için de aktif hazırlıklar yaparak küreselleşme hamlesini hızlandırmaya devam ediyor.

Chery’nin Türkiye’ye ilk etapta 1.6 litre benzinli motor ve 7 ileri otomatik şanzımana sahip TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO, OMODA 5 modelleriyle giriş yapacağı bildirildi.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, eşsiz coğrafi özellikleri ve stratejik konumu ile Türkiye, tüm global markaların olduğu gibi Chery’nin de uzun zamandır odağında olduğuna vurgu yaparak, “Chery son 4 yıldır, pazar araştırması, müşteri beklentilerinin analizi ve daha birçok farklı alternatiflerin fizibiliteleri sonucunda, Türkiye pazarına kendi yatırımı ile gelme kararı almıştır. Bu karar, markanın Türkiye pazarına olan inancının da tam bir göstergesidir” dedi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Dünya devi Chery de Türkiye’de için yorumda bulun

    Dünya devi Chery de Türkiye’de için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya devi Chery de Türkiye’de için ilk yorumu yapabilirsin.