Dışişleri Bakanlığı Basın Toplantısında Konuşan Kenani’den İsrail ve ABD Açıklamaları

Kenani: “İsrail’in Gazze Saldırısı Acımasız ve İnsanlık Dışı”

Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Kenani, İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’na yönelik saldırısını kınayarak, “acımasız ve insanlık dışı bir suç” olarak nitelendirdi. Kenani, Amerikan ve İngiliz güçlerinin bu operasyonda rol oynadığı bilgisine de dikkat çekti.

Kenani: “ABD’nin Ateşkes Önerisi Ciddi Değil”

ABD’nin Gazze’de kapsamlı ateşkes için sunduğu öneriyi değerlendiren Kenani, ABD’nin Siyonist rejimle iş birliği içinde olduğunu belirterek, “Hiçbir kanıt ABD’nin ateşkes konusunda ciddi olduğunu göstermiyor. ABD, öncelikle Siyonist rejimin silah cephaneliğini doldurmaktan vazgeçmelidir.” ifadelerini kullandı.

Kenani: “BRICS’e Yeni Üyelerin Kabulü Gündemde”

Kenani, ülkesinin de üye olduğu BRICS’e yeni üyelerin kabulü konusunun gündemde olduğunu belirterek, Rusya’da yapılan BRICS ülkeleri dışişleri bakanları toplantısında bu konunun ele alındığını açıkladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Ateşkes Açıklamaları

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise Meclis Dış İlişkiler ve Savunma Komitesinde, Biden’ın sunduğu ateşkes önerisine ilişkin “belirlenen hedefler” gerçekleşinceye kadar savaşa devam edeceklerini açıkladı. Ayrıca, İsrail hükümetinde yer alan aşırı sağcı bakanlar, Netanyahu’nun Biden’ın açıkladığı ateşkes teklifini kabul etmesi durumunda hükümeti devirme tehdidinde bulundu.

Netanyahu’nun açıklamalarının ardından Hamas, “kalıcı ateşkes, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekilmesi, yeniden inşa ve esir değişimiyle” ilgili önerilere olumlu baktıklarını duyurdu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Dışişleri Bakanlığı Basın Toplantısında Konuşan Kenani’den İsrail ve ABD Açıklamaları
  1. Dışişleri Bakanlığı Basın Toplantısında Konuşan Kenani’den İsrail ve ABD Açıklamaları için yorumda bulun

    Dışişleri Bakanlığı Basın Toplantısında Konuşan Kenani’den İsrail ve ABD Açıklamaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dışişleri Bakanlığı Basın Toplantısında Konuşan Kenani’den İsrail ve ABD Açıklamaları için ilk yorumu yapabilirsin.