Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 203’e yükseldi

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ya da imara aykırı değişiklik tespit edilen binalarla ilgili başsavcılıklarca resen başlatılan soruşturmalarda 797 zanlının sorumluluğu saptandı.Yakalanan şüphelilerden 203’ü çıkarıldıkları hakimliklerce tutuklandı, 275 şüpheli hakkında adli kontrole hükmedildi. Ayrıca 152 şüpheli hakkında yakalama kararı, 67 kişi hakkında da gözaltı talimatı verildi.Başsavcılıkların talimatıyla halen 9 kişi gözaltında bulunurken, şüphelilerden 19’unun ise hayatta olmadığı belirlendi.Yapılan incelemelerde, 5 zanlının ise yurt dışında olduğu tespit edildi, 67 şüpheli de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

HIRSIZLIK SORUŞTURMALARINDA 201 TUTUKLUCumhuriyet başsavcılıklarının, depremler sonrasında bölgede gerçekleşen hırsızlık olaylarına yönelik soruşturmaları kapsamında 383 olayla ilgili 312 şüpheli saptandı. Bu şüphelilerden 201’i tutuklandı, 37 kişi hakkında adli kontrole hükmedildi.Soruşturmalar çerçevesinde 29 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılırken, 10 kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı, 13 şüpheli ise halen gözaltında bulunuyor.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Kaynak : Ntv

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 203’e yükseldi
  1. Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 203’e yükseldi için yorumda bulun

    Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 203’e yükseldi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 203’e yükseldi için ilk yorumu yapabilirsin.