Deprem illerinde araç muayeneleri donduruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Olağanüstü Hal ilan edilen illerde araç muayene süresinin mayısa kadar dondurulduğunu duyurdu.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Bakanlıktan yapılan açıklamada, Olağanüstü Hal ilan edilen illerdeki araç muayene bahsimvar işlemlerine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Resmi Gazetede yayımladığı kaydedildi.

Meydana gelen depremler nedeniyle Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da OHAL ilan edildiği belirtilen açıklamada, “Olağanüstü hal ilan edilen illerde yaşayan vatandaşlarımıza ait araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu illerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik süreleri uzatılmıştır. 6 Şubat’tan itibaren olağanüstü hal süresi sonuna kadar dolanların araç muayene işlemleri, olağanüstü hal süresinin sona erdiği tarihten itibaren bir ay sonrasına kadar geçerli sayılacaktır. OHAL süresi bittikten 30 gün sonrasına kadar vatandaşlarımız araçlarını istedikleri bahsimvar giriş yerde muayene ettirebileceklerdir. Bu dönemde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezaları da iptal edilecektir” denildi.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Deprem illerinde araç muayeneleri donduruldu için yorumda bulun

    Deprem illerinde araç muayeneleri donduruldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deprem illerinde araç muayeneleri donduruldu için ilk yorumu yapabilirsin.