Deniz manzaralı çöplük tarihe karışacak!

BALIKESİR (İGFA) – Edremit İlçesi’nin gözde turistik merkezlerinden biri olan Altınoluk’ta, yerleşim yerine bir kilometre mesafede bulunan, 1990’dan 2019 yılına kadar vahşi depolama alanı olarak kullanılan çöplük; Büyükşehir Belediyesi tarafından rehabilite edilerek yeniden doğaya kazandırılacak. Bugüne kadar 577 bin 494 metrekare vahşi depolama alanının ıslahını tamamlayan, 197 bin 571 metrekare alanda ise ıslah çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi; 29 yıl boyunca çöplük olarak kullanılan, 2019 yılında ise çöp dökülmesine son verilen Altınoluk vahşi depolama alanında rehabilite çalışmalarına başlayacak. 

12 BİN 417 METREKARE ALANA SAHİP
12 bin 417 metrekare alana ve 90 bin metreküp hacme sahip Altınoluk vahşi depolama alanı ile ilgili proje çalışmalarını sürdüren Büyükşehir, 2023’te rehabilitasyon çalışmalarını tamamlayarak çöplüğün çevreye verdiği zararı önleyecek, yaydığı kötü kokuların ve yangın riskinin önüne geçecek. 

3 MİLYON 225 BİN METREKÜP ÇÖP TARİH OLUYOR
Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde sürdürdüğü planlı rehabilite çalışmalarını tamamladığında toplam 772 bin 065 metrekare alanı ıslah etmiş olacak. Bu sayede toplam 3 milyon 225 bin 756 metreküp katı atık Büyükşehir’in planlı rehabilite çalışmaları ile tarihe karışacak.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Deniz manzaralı çöplük tarihe karışacak! için yorumda bulun

    Deniz manzaralı çöplük tarihe karışacak! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deniz manzaralı çöplük tarihe karışacak! için ilk yorumu yapabilirsin.