Deneyap Kart Proje Yarışması’na başvurular başladı

İSTANBUL (İGFA) – Teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle çalışmalarını titizlikle sürdüren Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Düzenlenen yarışmaya gençler sadece Deneyap Kartlarla (Deneyap Kart/Deneyap Kart 1A/Deneyap Kart Mini) geliştirdikleri projelerle katılabilecek.

İKİ AŞAMALI YARIŞMADA TOPLAM ÖDÜL 300 BİN TL

Hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen gençlerin tespit edilmesi ve desteklenmesi amacıyla geliştirilen projelerden biri olan yarışma iki aşamadan oluşuyor.  Yarışmanın ilk aşamasında, yarışmacılar bulundukları illerde takım kurarak il temsilcisi olmak için yarışıyor.

Bu aşamada katılımcılardan, belirlenen kategoriler arasından seçim yaparak Deneyap Kart ile proje hazırlamaları bekleniyor.

Yarışmacılar, geliştirdikleri projelere dair bilgileri mth.tc/deneyapkart-yarisma sayfasında bulunan formu eksiksiz doldurarak başvurularını tamamlıyor.

İlk aşama hakem heyeti tarafından değerlendirildikten sonra sıralamalar il bazlı olarak açıklanıyor.

Bu aşamada birinci olan ortaokul, lise ve üniversite takımları, il temsilci takımlar olarak ikinci aşamaya geçmeye hak kazanıyor. İkinci aşamada ise temsilci seçilen takımlar arasında Türkiye geneli bir yarışma düzenlenecek. Temsilci seçilen takımlar bir sonraki aşamaya ilk aşamadaki projelerini geliştirerek katılacak. Yapılan geliştirmelerde herhangi bir sınırlandırma bulunmazken, katılımcılar projelerinin geliştirilmiş halini mth.tc/deneyapkart-yarisma sayfasına yükleyecek.

 Projeler hakem heyeti tarafından değerlendirildikten sonra Türkiye geneli sıralama açıklanacak ve ortaokul, lise, üniversite olmak üzere üç kategoride değerlendirilen projelerde dereceye giren takımlara toplam 300 bin TL ödül verilecek.

Toplam 9 farklı yarışma kategorisinde, 2-3 kişilik takımlar halinde katılım yapılabilen yarışmanın son başvuru tarihi 13 Şubat 2023 olarak duyuruldu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Deneyap Kart Proje Yarışması’na başvurular başladı
  1. Deneyap Kart Proje Yarışması’na başvurular başladı için yorumda bulun

    Deneyap Kart Proje Yarışması’na başvurular başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Deneyap Kart Proje Yarışması’na başvurular başladı için ilk yorumu yapabilirsin.