Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kentsel dönüşüm hamlesiyle, vatandaşlarımızı güvenli ve huzurlu yeni evlerine kavuşturmak için dur durak bilmeksizin çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ANKARA (İGFA) –  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından kentsel dönüşümü anlatan video paylaşımında bulundu.

Erdoğan paylaşımında “Başta depremin en çok etkilediği illerimiz olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında başlattığımız kentsel dönüşüm hamlesiyle, vatandaşlarımızı güvenli ve huzurlu yeni evlerine kavuşturmak için dur durak bilmeksizin çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Videoda, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin, kentsel dönüşümün ne denli önemli olduğunu net bir biçimde gösterdiğine dikkat çekildi.

2022 yılında kentsel dönüşüm kapsamında toplam 8 milyar 487 milyon lira harcama yapıldığı, bütün engellemelere rağmen bugüne kadar 1 milyondan fazla konutun vatandaşlara teslim edildiği kaydedilen videoda, “Deprem bölgesi olan ülkemizde kentsel dönüşüm şarttır. Kentsel dönüşüm, bölgede yaşayanların can ve mal kaybını önlemekle kalmaz, bölgenin yatırım almasına ve kalkınmasına da katkı sağlar.” uyarısı yapıldı.

BİR YILDA 365 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK

Videoda, depremden etkilenen vatandaşlar için 650 bin konutun yapım sürecine başlandığı ve bir yıl içerisinde 365 bin konutun vatandaşlara teslim edileceği de aktarıldı.Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi
  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'kentsel dönüşüm' paylaşımı… 1 milyondan fazla konut teslim edildi için ilk yorumu yapabilirsin.