Celine Dion’un Katı Kişi Sendromu ile Mücadelesi

Celine Dion’un Sağlık Sorunları

Ünlü şarkıcı Celine Dion, Titanik filmi için seslendirdiği “My Heart Will Go On” şarkısıyla tanınmaktadır. Ancak son zamanlarda ciddi sağlık sorunları ile boğuşmaktadır. Rahatsızlığı nedeniyle turnesi kapsamındaki konserleri bile iptal eden Dion, verdiği bir röportajda yaşadıklarını anlattı.

Celine Dion’un Mücadelesi

Celine Dion geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda, katı kişi sendromuyla verdiği zorlu mücadeleyi şu sözlerle anlattı: “Neredeyse ölüyordum. Korkunç bir dönemdi.” Ünlü şarkıcının yakında çıkacak olan belgeselinde katı kişi sendromuyla olan mücadelesi de dikkat çekiyor. Dion, belgeselde hastalığıyla ilgili şunları ifade etti: “Bana çok nadir görülen bir nörolojik bozukluk teşhisi konuldu ve daha önce hiçbir şey söylemeye hazır değildim ama artık hazırım. Hayatımı görüyorum ve her parçasını seviyorum.”

Kası sertliğine ve ağrılı spazmlara neden olan nadir bir otoimmün nörolojik hastalık olan katı kişi sendromu, yaklaşık iki yıl önce Celine Dion’da teşhis edilmişti.

Mücadeleci Ruh

Celine Dion, belgeselin fragmanında “Koşamıyorsam yürüyeceğim. Yürüyemezsem sürüneceğim. Ama ben durmayacağım” diyerek mücadeleci ruhunu ortaya koyuyor. Her gün büyük bir çaba sarf ettiğini ve bu sürecin zorlu bir mücadele olduğunu kabul eden Dion, sevenlerini özlediğini ve sahneye geri dönmeyi umut ettiğini belirtiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Celine Dion’un Katı Kişi Sendromu ile Mücadelesi için yorumda bulun

    Celine Dion’un Katı Kişi Sendromu ile Mücadelesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Celine Dion’un Katı Kişi Sendromu ile Mücadelesi için ilk yorumu yapabilirsin.