Çekişmeli Boşanma Avukat Hizmeti Nedir?

İnsanlar sevdikleri insan ile evlenmek ve sonsuza kadar mutlu yaşamak ister ama bu kimi zaman mümkün olmaz. İnsanlar farklı nedenlerden ötürü boşanma kararı alabilir. Bu noktada da eğer kendisi hukukçu değil ise bir avukat ile anlaşır. Kişiler eğer boşanırken bir nedenden ötürü anlaşamıyor ise o zaman çekişmeli boşanma avukatı aracılığı ile boşanır.

Boşanma Avukatı Ne İş Yapar?

Genel olarak ele alındığında boşanma avukatları müvekkilinin haklarını koruyan, onun için süreci adım adım takip eden ve haklarını almasını sağlayan hukuk insanlarıdır. Bu noktada boşanma avukatları da kendi içinde uzmanlaşır ve eğer kişiler karşılıklı olarak anlaşmış ise o zaman anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile bir protokol imzalanır ve sonrasında ise mahkemede ilgili evraklar aile hekimine sunularak boşanma süreci gerçekleşir. Çekişmeli olan davalarda ise süreç biraz daha uzundur. Bir taraf boşanmayı kabul etmiyor olabilir, nafaka konusunda anlaşılamayabilir vb. Bu tür durumlarda da bu alanda çalışan avukatlara çok fazla iş düşer.

Boşanma Avukatı Seçerken Bilinmesi Gerekenler 

Boşanma sürecinde iyi bir araştırma yapılmalı ve alanında uzman, referansları olan en iyi boşanma avukatı olarak kabul edilen avukatlar ile anlaşma yoluna gidilmelidir. Eğer anlaşmalı boşanılıyor ise ona göre, eğer çekişmeli boşanılıyor ise ona göre tercihler yapılmalıdır. Avukatın yaklaşımlarına, deneyimine, okul bilgilerine de mutlaka bakılmalıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Çekişmeli Boşanma Avukat Hizmeti Nedir? için yorumda bulun

    Çekişmeli Boşanma Avukat Hizmeti Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çekişmeli Boşanma Avukat Hizmeti Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.