Çankırı Yakınkent OSB’deki Lastik Fabrikası İşçileri Grevde

Petrol-İş Sendikası Üyeleri Fabrika Önünde Grev Kararı Aldı

‘Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’ndeki lastik fabrikasında çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi işçiler, fabrika yönetimi ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmazlık yaşanması üzerine greve başladı.

Sendika Üyeleri Grev İlanı Yaptı

Fabrika önünde toplanan sendika üyeleri, işletmenin girişine “Bu iş yerinde grev var” yazılı pankart asarak beklemeye başladı.

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Açıklamalarda Bulundu

Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, toplu iş sözleşmesinde işçinin temsilcilerinin söz hakkına vurgu yaparak, emeklerini ve mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. Akyüz, işçilerin alım gücünün düştüğünü ve sıkıntılarını paylaşmaya devam ettiklerini ifade etti.

Akyüz, “Biz devam ediyoruz, varız. Emek burada olduğu sürece fabrika ayakta kalacak. İşçi parası yüzünden batan fabrika yoktur” dedi.

Toplu İş Sözleşmesi Süreci 5 Aydır Devam Ediyor

Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, toplu iş sözleşmesi sürecinin 5 aydır devam ettiğini ve işçilerin belirli bir seviyeye gelmesini hedeflediklerini ifade etti. Topcu, mücadeleci ve müzakereci bir sendika olduklarını vurgulayarak, masada çözüm arayışlarını sürdüreceklerini belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Çankırı Yakınkent OSB’deki Lastik Fabrikası İşçileri Grevde için yorumda bulun

    Çankırı Yakınkent OSB’deki Lastik Fabrikası İşçileri Grevde için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çankırı Yakınkent OSB’deki Lastik Fabrikası İşçileri Grevde için ilk yorumu yapabilirsin.