Bursa’da Saadet Partisi’nden Uyuşturucuyla Mücadele Derneği’ne ziyaret

BURSA (İGFA) – Saadet Partisi’nin ziyaretlerinden dolayı memnun kaldığını dile getiren Dernek Başkanı Kızılhan, uyuşturucu bağımlısı yedi yüz’ün üzerinde geçlerle yüz yüze görüştüklerini söyledi.

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan saadet partililer, derneğin yeni binası için hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Kızılhan, gençlerin ortak sesi “Gençler biz yandık başkaları yanmasın” toplum bilinçlensin, yoksa bu millet yıkıma doğru gidiyor, dur denilmez ise bu felaketten bizi kimse kurtaramaz dedi.

Ebeveynlere de seslenen Kızılhan, çocuğunuz ile iletişim kurarken nelere dikkat etmeliyiz? diyerek tavsiyelerde bulundu.

Nasihat vermeden konuşmaya dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Kızılhan  “Yapılmaması gereken bir şeyi yapmış olsa bile bunu ahlak dersi verir tarzda değil; yaptığının ne gibi olumsuz sonuçlara yol açabileceğini ve ne gibi duygular uyandırdığını dile getirerek anlatmanız daha etkili olacaktır. Öfkenizi kontrol ederseniz olayın birden fazla sebebi olabileceğini görebilirsiniz. Bu sayede siz yaptığınızdan dolayı pişmanlık duymazsınız, çocuğunuz da “bunu haketmedim” hissini yaşamayacaktır” uyarılarında bulundu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa’da Saadet Partisi’nden Uyuşturucuyla Mücadele Derneği’ne ziyaret için yorumda bulun

    Bursa’da Saadet Partisi’nden Uyuşturucuyla Mücadele Derneği’ne ziyaret için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’da Saadet Partisi’nden Uyuşturucuyla Mücadele Derneği’ne ziyaret için ilk yorumu yapabilirsin.