Bursa’da hazireler rutin temizlikte

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında bulunan türbe ve cami hazirelerindeki tarihi mezarları, düzenli bakım, onarım ve temizlik çalışmalarıyla ecdada yakışır hale getiriyor.

BURSA (İGFA) – Tarihi ve kültürel miras yatırımlarıyla Bursa’yı adeta açık hava müzesine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, türbe ve cami yakabet hazirelerinde bulunan tarihi mezarlıklarda da düzenli temizlik çalışması yapıyor.

Bursa’nın 17 ilçesinde yaklaşık 12 milyon metrekare alanı kaplayan 1300 mezarlıkta düzenli bakım ve temizlik yapan ekipler, tarihi mezarlara da ayrı bir özen yakabet giriş gösteriyor.

İl genelindeki 196 türbe ve cami haziresinde bulunan tarihi mezarlıklar, belirli periyotlarla temizleniyor. Bunun yanında vatandaşların daha rahat bir şekilde ziyaret edebilmeleri için türbeler de düzenli olarak temizleniyor.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa’da hazireler rutin temizlikte için yorumda bulun

    Bursa’da hazireler rutin temizlikte için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’da hazireler rutin temizlikte için ilk yorumu yapabilirsin.