Bursa’da gastronomi hazırlığı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gastronomi Festivali için hazırlıklar hızla sürerken, lezzetleriyle festivalde yer almak isteyen işletmelerin 31 Temmuz’da başlayan ön başvuru süresi 11 Ağustos’ta sona edecek.

BURSA (İGFA) – Osmanlı saray mutfağının doğduğu şehir olan Bursa’nın tescilli lezzetleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen ve 3 gün sürecek ‘Yeşil Bursa, Yeşil Gastronomi’ temalı 2. Bursa Gastronomi Festivali’nde vitrine çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl 400 bine yakın kişinin ziyaret ettiği, 103 Bursalı firma, resmi kurum ve kuruluşun stant açarak Bursa lezzetlerini vatandaşla buluşturduğu festival, bu yıl 15 – 17 Eylül tarihlerinde yine Merinos Park’ta yapılacak.

Birbirinden renkli etkinliklerle 3 gün boyunca damaklarda büyük bir tat bırakacak festivalde yer almak isteyen işletmeler için ön başvuru başladı. huhubet Müzeyyen Şenol, “Köyümüzde cuma toplantısına gittik, orada yediğimiz yemekten zehirlendik. Midem ağrıdı, daha sonra istifra huhubet giriş başladı. Yoğurt yedim ama yeniden kustum, hastanede de kusmam devam etti. Şu an iyiyim ama ağzımın içerisinde bir acılık var” dedi.

Hizmet kalitesi ve ürün çeşitliliğini Bursalılar buluşturmak isteyen işletmeler, 11 Ağustosa kadar ön başvurularını yapabilecek.

Ön başvurular www.bursa.bel.tr veya gotobursa.com.tr adreslerindeki formun doldurulmasıyla gerçekleşecek.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa’da gastronomi hazırlığı için yorumda bulun

    Bursa’da gastronomi hazırlığı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’da gastronomi hazırlığı için ilk yorumu yapabilirsin.