Bursa’da Çözülen Cinayet: Kayıp Kişinin Cesedi Bulundu

Jandarma Ekipleri Cinayet Dosyasını Yeniden Ele Aldı

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Osmangazi İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, Elmaçukuru Mahallesi’nde 4 Ekim 2020’de bulunan bir cesedin ardındaki sırları çözmek için harekete geçti.

Kurbanın Kimliği DNA Testiyle Belirlendi

Diyarbakır Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünden gelen rapor sonucunda, cesedin 40-66 yaşlarında, 1,66-1,77 metre boylarında bir erkeğe ait olduğu tespit edildi. DNA örneği alındı ve sonuç, 63 yaşındaki E.G.’ye ait olduğunu gösterdi.

Katil Zanlısı Sonunda Yakalandı

JASAT ekipleri, detaylı araştırma ve koordinasyon sonucunda katil zanlısının Z.Y. (59) olduğunu belirledi. Zanlı, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındı ve suçu itiraf etti.

Suç Mahalli ve Silahın İfşaatı

Z.Y., borç meselesi nedeniyle E.G’yi vurduktan sonra cesedi gömdüğünü, silahı ve cep telefonunu da imha ettiğini itiraf etti. Jandarmadaki işlemlerin ardından Z.Y. adliyeye sevk edildi ve tutuklandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa’da Çözülen Cinayet: Kayıp Kişinin Cesedi Bulundu için yorumda bulun

    Bursa’da Çözülen Cinayet: Kayıp Kişinin Cesedi Bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’da Çözülen Cinayet: Kayıp Kişinin Cesedi Bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.