Bursa'da 'Ana Kucağı' öğretmenleri yeni döneme motiveli başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri’nde görev alan öğretmenler, yeni dönem öncesinde alanlarıyla ilgili bilgilerini geliştirmek ve onlara motivasyon kazandırmak amacıyla, hizmet içi eğitim programları kapsamında eğitim seminerleri düzenledi.

BURSA (İGFA) – Bir taraftan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulan kardeşlik mağazası, yaraların sarılmasına katkı sunmaya devam ederken, diğer yandan seminerlere katılan Ana Kucağı öğretmenleri, yanlarında getirdikleri oyuncak ve kitapları kardeşlik mağazasına teslim ederek misafir çocukların ihtiyaçlarına katkı sağladılar.

Tayyare Kültür Merkezi ve BİNTED Başkanlık Salonu’nda iki gün boyunca süren eğitimler, öğretmenlerden tam not aldı.

Ana Kucağı PDR’lerinden “Afet Sonrası Çocuklara Yaklaşım Ve Psikolojik İyileşme Becerileri”,  Sümeyye Kocamaz’ın “Zorlu Zamanlarda Birbirimizi Nasıl Dinleriz?“ seminerlerine katılan öğretmenlerimiz ayrıca Deha Karasu’nun “Ramazan ve Çocuk”, Uludağ Üniversitesi Öğr. Gör. Hasan Er’in “Afet Sonrası Zor Yaşam Koşullarıyla Çocuk Edebiyatı” konulu eğitim seminerlerine katıldılar.

Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin OHAL bölgesindeki çalışmaları dolayısıyla Bursa’da Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri’nde 1 Mart’a kadar ara verilen eğitim öğretim faaliyetleri yeniden başladı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa'da 'Ana Kucağı' öğretmenleri yeni döneme motiveli başladı için yorumda bulun

    Bursa'da 'Ana Kucağı' öğretmenleri yeni döneme motiveli başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa'da 'Ana Kucağı' öğretmenleri yeni döneme motiveli başladı için ilk yorumu yapabilirsin.