Bursa Yıldırım’ın ‘Gençlik Merkezi’nde ders başı

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı eliyle ilçeye kazandırdığı Yıldırım Gençlik Merkezi’nde spor eğitimleri başladı.

Kısa süre içerisinde sanat ve bilişim atölyelerinin de aktif hale getirileceği Yıldırım Gençlik Merkezi’ni Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy ile birlikte ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, merkezin 250 bini aşan genç nüfusu ile birçok şehrin toplamından daha fazla gence ev sahipliği yapan Yıldırım’a değer katacağını söyledi.

5 bin metrekarelik tesisin bünyesinde çok amaçlı salon, bireysel çalışma alanı, fitness salonu, sinema salonu ders çalışma alanları, el sanatları ve zekâ oyunları dersliği, kitap kafe, ses kayıt odası, müzik odası, açık basketbol sahası, tenis kortu ve e-spor alanı bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Yıldırım Gençlik Merkezi, salonlarıyla, derslikleriyle, kütüphanesiyle, spor salonu ve bilişim atölyeleri ile birlikte evlatlarımızın yeni buluşma noktası olacak. Tesisimizin spor merkezi kısmında eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Yüzme, basketbol, voleybol, güreş ve karate olmak üzere 5 branşta spor eğitimi verdiğimiz tesisimizden yüzlerce evladımız faydalanıyor. Yakın zamanda gençlik merkezi kısmını da hizmete açarak Yıldırımlı gençlerimizin istifadesine sunacağız. Gençlerimize yönelik böylesi önemli bir yatırımı ilçemize kazandıran Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Gençlik Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa Yıldırım’ın ‘Gençlik Merkezi’nde ders başı için yorumda bulun

    Bursa Yıldırım’ın ‘Gençlik Merkezi’nde ders başı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Yıldırım’ın ‘Gençlik Merkezi’nde ders başı için ilk yorumu yapabilirsin.