Bursa Serbest Bölge’de tek kişilik eylem

Feyzi SARIKAYA / BURSA (İGFA)-  Yaptığı eylemle ilgili konuşan evli ve bir çocuk babası Göksel Kaya haksız ve hukuksuz şekilde işten çıkarıldığını öne sürdü.

10 yıllık Çimtaş çalışanı olduğunu ve 10 yıllık süre zarfında zam isteklerini dile getirdiklerini belirten Kaya, “Bu konuyla ilgili şikayetçi olan arkadaşlarımızla WhatsApp gurubu kurduk. Kurmuş olduğumuz whatsapp gurubunda aldığımız kararları sendika temsilcisine ve yönetime ilettik. Yönetim taleplerimizi yerine getirmediği gibi aynı zamanda gurubun sözcüsü olduğum için beni haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkardı. Çıkardığı madde gereğince tazminatımı alamadım ve aynı zamanda işsizlik maaşımı da alamadım. Benimle beraber işten çıkartılan 6 arkadaşım tazminatlarını ve haklarını aldılar. Ben haklarımı alamadan çıkartıldığım için, hakkımı arayabilmek adına tek başıma eylem yapmaya karar verdim. Gücüm yettiğince ve hakkımı alana kadar da eylemime devam edeceğim” diye konuştu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. Bursa Serbest Bölge’de tek kişilik eylem için yorumda bulun

    Bursa Serbest Bölge’de tek kişilik eylem için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Serbest Bölge’de tek kişilik eylem için ilk yorumu yapabilirsin.