Bursa Kestel Belediyesi’nden kırsala düğün salonu

BURSA (İGFA) – Kestel Belediyesi, Gölcük ve Ümitalan Mahalleri’nde başladığı düğün salonlarının inşaatlarına hızla devam ediyor. 490 metrekare ve 250 kişilik olan düğün salonlarında mutfak, mescid, gelin-damat odası, otopark ve engelli tuvaletleri bulunacak.

Toplamda 500 kişi kapasiteli salonlarda başta düğün olmak üzere mevlit, toplantı, doğum günü gibi her türlü etkinlik yapılabilecek.

Projeye ilişkin konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, ilçenin bazı kırsal mahallerinde düğün salonları bulunduğuna dikkati çekerek, “Bunların genişletme, bakım ve onarımlarını düzenli olarak yapmaktayız. Gölcük ve Ümitalan Mahallelerimizden de düğün salonuna ilişkin yoğun talep gelmişti. Buradaki hemşehrilerimiz  tarım ve hayvancılıkla uğraştıkları için yaz aylarını tarlada ve yaylalarda geçiriyor bu sayede düğünlerini kışın soğuk havaya rağmen dışarıda yapmak zorunda kalıyorlardı. Bizde, Gölcük ve Ümitalan Mahallelerimize çok amaçlı kullanılabilecek düğün salonumuzun yapımını başlattık” dedi.

Başkan Tanır, Gölcük ve Ümitalan mahallelerin projenin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Bursa Kestel Belediyesi’nden kırsala düğün salonu
  1. Bursa Kestel Belediyesi’nden kırsala düğün salonu için yorumda bulun

    Bursa Kestel Belediyesi’nden kırsala düğün salonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Kestel Belediyesi’nden kırsala düğün salonu için ilk yorumu yapabilirsin.