Bursa Karacabey’in kültür hayatına ‘Büyük’ katkı

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede yaşam kalitesini yükseltecek projeleri bir bir devreye alıyor.

Yıllardır Karacabey halkı tarafından özlemle beklenen Kültür Merkezi’nin temeli de 2019 yılında atılmış ancak pandemi süreciyle birlikte inşaat durma noktasına gelmişti. Büyükşehir Belediyesi, ilçe girişindeki Atatürk Kültür Parkı’nda konuşlandırılan kültür merkezi inşaatında çalışmalara hız verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile birlikte çalışmaların hızlandığı kültür merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Karacabey’in, Bursa’nın batısında, 100 bine dayanan nüfusu ile gelişime çok açık bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, kültür merkezinin de özellikle ilçe gençleri açısından önemli bir ihtiyaç olduğunu kaydetti. Pandemi sürecinde başlayan inşaatın yarım kaldığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Kültür merkezi inşaatımız şu an yüzde 40’lar seviyesinde. Bu proje, özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin için çok güzel bir eser olacak. Zemin+2 kattan oluşan ve 5500 metrekare kullanım alanıyla ferah ve görkemli bir yapı olacak. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız için bütün detaylar düşünüldü. Bittiğinde gençlerimizin burayı dolu dolu kullanacağını düşünüyorum. İnşallah Eylül ayı gibi bitirip, Karacabeyli hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

CAZİBE MERKEZİ

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, Büyükşehir eliyle alt ve üst yapıdaki yatırımların hızla devam ettiğini belirtti.

Sportif, kültürel ve sosyal faaliyetleri çok önemsediklerini ifade eden Başkan Özkan, “Karacabey’in kültürel anlamda ihtiyaçlarını giderecek önemli bir kompleks, Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla ilçemize kazandırılıyor. Sinema, konferans ve nikah salonları, kütüphanesi ve atölyelerle burası gençler için tam bir cazibe merkezi olacak. Katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Bursa Karacabey’in kültür hayatına ‘Büyük’ katkı
  1. Bursa Karacabey’in kültür hayatına ‘Büyük’ katkı için yorumda bulun

    Bursa Karacabey’in kültür hayatına ‘Büyük’ katkı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Karacabey’in kültür hayatına ‘Büyük’ katkı için ilk yorumu yapabilirsin.