Bursa İnegöl’de çocuklar hayvan sevgisiyle yetişiyor

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi bir yandan sokak hayvanlarının sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için çalışmalar yaparken diğer yandan ise çocuklara hayvan sevgisini küçük yaşta aşılamak için Merkez’i ziyaret eden miniklere bilgilendirmeler yapıyor.

Öğretmenlerin gözetiminde Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyarete gelen Kocatepe İlkokulu öğrencilerine burada yetkililer tarafından bakımı yapılan hayvanlar hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler, hayvanların bulunduğu bölüme girerek Merkez görevlilerinin nezaretinde hayvanları besledi.

İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi yetkilileri çocukların küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak ve hayvan korkusunu merhamet duygusuna dönüştürmek için Pazartesi ile Cumartesi günleri  arasında 10.30 ile 15.30 saatleri arasında ailece Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etmeleri konusunda hassasiyet çağrısında bulundu.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa İnegöl’de çocuklar hayvan sevgisiyle yetişiyor için yorumda bulun

    Bursa İnegöl’de çocuklar hayvan sevgisiyle yetişiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa İnegöl’de çocuklar hayvan sevgisiyle yetişiyor için ilk yorumu yapabilirsin.