Bursa depremzedelileri de üniversiteye ücretsiz hazırlayacak

‘Deprem bölgesinde hayata geçirdiği çalışmaların yanında’ Bursa’ya gelen afetzedelerin yaralarını sarmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, BUSMEK’in ücretsiz üniversite hazırlık kurslarının kapılarını depremzede gençlere açtı.

BURSA (İGFA) – Deprem bölgesindeki 11 ilden gelip Bursa’ya yerleşen lise mezunu gençler, ücretsiz kurslardan yararlanabilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bölgeden kaçıp şehre gelen depremzedelere kucak açtı.

Oluşturulan kardeşlik mağazasında afetzedelerin erzak, giyim ve hijyen malzemesi gibi tüm ihtiyaçlarını ücretsiz temin eden Büyükşehir Belediyesi, yine uzman eğitmenler gözetiminde küçük depremzedelere psikolojik destek sağlıyor. Bunun yanında depremzedelerin kent içinde toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanması için Kardeş Kart uygulamasını devreye alan Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye hazırlanmakta olan depremzede gençleri de unutmadı.

Üniversiteye hazırlanırken depreme yakalanan, hayatlarını kurtarsalar da umut ve hayallerini enkaz altında bırakıp ‘geçici olarak’ Bursa’ya gelen lise mezunu gençlere, Bursa Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları kapsamında düzenlenen ücretsiz eğitim kurslarının kapıları, lise mezunu olan depremzede gençlere açıldı.

Afete rağmen üniversite hazırlığına devam etmek isteyen gençler, ücretsiz kurslardan yararlanmak için BUSMEK’in Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki yönetim ofisinden veya 0 (224) 254 30 30 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecek.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bursa depremzedelileri de üniversiteye ücretsiz hazırlayacak için yorumda bulun

    Bursa depremzedelileri de üniversiteye ücretsiz hazırlayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa depremzedelileri de üniversiteye ücretsiz hazırlayacak için ilk yorumu yapabilirsin.