BM Yetkilileri Gazze’deki İnsani Krizi Değerlendirdi

Guimond: Gazze’de Dramatik Durum

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) Sözcüsü Jens Laerke, BM Cenevre Ofisi’nin haftalık basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Guimond, Gazze’deki bir haftalık görevini tamamladıktan sonra “yıkılmış bir dünyada hapsolmuş” gibi hissettiğini belirtti. Şerit içinde evler, hastaneler, okullar ve üniversitelerin yıkıldığını ve insanların kıtlık içinde çadırlarda yaşadığını aktardı.

Guimond: Gazze Halkı Acil Yardıma İhtiyaç Duyuyor

Guimond, Gazze’de 1 milyondan fazla kişinin birden fazla kez yer değiştirmek zorunda kaldığını ve temel hizmetlere erişimin olmadığını vurgulayarak halkın yaşam mücadelesi verdiğini dile getirdi. Savaş sonrası halkın gıda güvenliği, barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını belirterek Gazze’de yaşanan dramı aktardı.

Laerke: Yardımların Ulaştırılması Sorunlu

OCHA Sözcüsü Laerke ise Gazze’ye yardım ulaştırılması ve dağıtımının güvenlik sorunları nedeniyle engellendiğini ifade etti. Laerke, İsrail yetkilileri ile temas halinde olduklarını ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için uygun bir ortamın sağlanması gerektiğini belirtti. BM ve ortaklarının İsrailli yetkililerle çalışarak insani yardımların Gazze’ye ulaştırılmasını sağlamayı hedeflediğini açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. BM Yetkilileri Gazze’deki İnsani Krizi Değerlendirdi için yorumda bulun

    BM Yetkilileri Gazze’deki İnsani Krizi Değerlendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BM Yetkilileri Gazze’deki İnsani Krizi Değerlendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.