Bilecik’ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA)-  Pazaryeri ilçesinde yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmaması için Pazaryeri Kaymakamlığından art arda uyarılar geliyor.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ilçede kar yağışının devam ettiğini belirterek yola çıkacak sürücülere kış lastiği takmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Pazaryeri ilçesinde kapalı köy yolunun olmadığını belirten Kaymakam Altay, yaptığı açıklamada “İlçemiz genelinde kar yağışı etkili olup, yağışın devam etmesi beklenmektedir. Ulaşımda aksamalar, buzlanma/don vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir. Bu sebeple sürücülerin kış lastiği kullanmaya özen göstermeleri önemle rica olunur. Sorun yaşayan vatandaşlarımız 112 Acil Çağrı Merkezi, 381 2001 Pazaryeri Kaymakamlığı, 381 2006 İlçe Jandarma Komutanlığı ve 381 2003 İlçe Emniyet Amirliği iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bilecik’ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın için yorumda bulun

    Bilecik’ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilecik’ten sürücülere uyarı: Zincirsiz yola çıkmayın için ilk yorumu yapabilirsin.