Beylikdüzü Çoksesli Korosu ‘Korolar Maratonu’nda

İSTANBUL (İGFA) – Dünya Koro Günü kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 16 koro ile birlikte sahne alan Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korosu (BÇGK), müzikseverlerin beğenisini topladı.

Çoksesli koro müziği aracılığıyla ulusal müziğe evrensel boyut kazandırmak için düzenlenen Korolar Maratonu’na, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı.Tüm dünyada aralık ayının ikinci pazar günü kutlanan ve 3 oturumda düzenlenen maratonda gün boyunca özel performanslarla sahne alan korolar dinleyicilerden tam not aldı.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılında kurulan Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korosu,yaşları 14 ile 26 arasında değişen 50 yetenekli gençten oluşuyor.  Gençleri sanata teşvik etmek ve müzik sevgisini aşılamak amacıyla kurulan koro pek çok festivalde Beylikdüzü’nü başarıyla temsil ediyor.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Beylikdüzü Çoksesli Korosu ‘Korolar Maratonu’nda için yorumda bulun

    Beylikdüzü Çoksesli Korosu ‘Korolar Maratonu’nda için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beylikdüzü Çoksesli Korosu ‘Korolar Maratonu’nda için ilk yorumu yapabilirsin.