Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı

Beşiktaş’a ve Teknik Sorumlu Serdar Topraktepe’ye Cezalar

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçıyla ilgili kararlarını açıkladı. Siyah beyazlı ekibin teknik sorumlusu Serdar Topraktepe’ye 1 maç men ve 39 bin TL para cezası verildi.

PFDK’nın Aldığı Kararlar Özetle:

1. Beşiktaş’a 23 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içerisinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000 TL para cezası verildi.

2. Aynı maçta Beşiktaş’ın taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 224.000 TL para cezası kesildi.

3. Beşiktaş antrenörü Serdar Topraktepe’nin akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası verildi.

4. Aynı müsabakada Serdar Topraktepe’nin müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000 TL para cezası uygulandı.

Trabzonspor’a Verilen Cezalar

Trabzonspor’a ise yine aynı maçta taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 112.000 TL para cezası verildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı
  1. Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı için yorumda bulun

    Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.