Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe Sezonu Değerlendirdi

Serdar Topraktepe’nin Beşiktaş Sezonunu Değerlendirmesi

Beşiktaş’ın teknik direktörü Serdar Topraktepe, TRT Spor’a biten sezonu değerlendirdi. Siyah-beyazlı takımın başına bu sezon iki kez getirilen Topraktepe, “Oyuncuyken bana ‘İleride bu takımın teknik adamı olarak kupa alacaksın’ deseler hayal bile edemezdim.” dedi.

Genç teknik adam, “Şampiyonluk hedefinden kopunca takımın motivasyonu çok düşmüştü. Oyuncularımızla kupa hedefimizi konuştuk. Camiamız çok istiyordu, sonunda da başardık.” ifadelerini kullandı.

Topraktepe’nin Kupa Finaline İlişkin Açıklamaları

Kupa finaline değinen Topraktepe, “Trabzonspor öne geçtiği maçların 17 tanesinde 14 galibiyet almış ona rağmen vazgeçmeden oynadık. Ghezzal, finalde oynamak için Fransa’ya gidip iğne vuruldu. Bağlarında yırtık vardı. Nüksetme ihtimali olsa da, ‘Ne olursa olsun oynamak istiyorum’ dedi. Yakup Arda Kılıç çok iyi topçu olacak. Bundan eminim maça almak isterdim ama son maçı olduğu için Rachid Ghezzal’ı oyuna aldım.” şeklinde konuştu.

Semih Kılıçsoy’a Övgüler

Topraktepe, “Semih Kılıçsoy’a ilk geldiğim zaman gittim dedim ki, ‘Hatayspor maçında 11 oynayacaksın git dinlen kendini hazırla.’ Buradaki en büyük avantajımız U-19 ile A Takım’ın aynı yerde idman yapması. Alt takımdan gelenleri daha rahat bu ortama sokabiliyoruz. Taraftarlar gelip bana, ‘Hocam genç oyuncuları oynat’ diyor. Biz de bunu istiyoruz. Genç oyuncular bizim değerimiz.” şeklinde konuştu.

Topraktepe, “Semih Kılıçsoy’u forvet arkası bile oynattım. Kanat oynadı, santrfor oynadı. Tüm mevkilerde oynamasını istiyorum. Maç içerisinde planlarımız oluyor ve oyuncuların buna uyum sağlaması lazım. Semih ceza sahası içine girdiği zaman affetmez. Semih saha içi bencilliğini yani doğru pasları verme, asist yapma özelliklerini geliştirirse inanılmaz bir noktaya yükselecek. Biz de bunu hem kendisi hem de Beşiktaş için istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe Sezonu Değerlendirdi
  1. Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe Sezonu Değerlendirdi için yorumda bulun

    Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe Sezonu Değerlendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş Teknik Direktörü Serdar Topraktepe Sezonu Değerlendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.