Belediyeden Oltu’ya çuval fabrikası! – İGF HABER

ERZURUM (İGFA) – Başkan Sekmen, şu değerlendirmede bulundu: “Oltu’da yapımı devam eden Çuval Fabrikamızda son rötuşlar sürüyor. İlçemizde 22 bin metrekarelik açık 8 bin 500 metrekarelik de kapalı alanda inşaat çalışmamız devam ediyor. Fabrikamız üretim atölyeleri, personel odaları, ofis, yemekhane, mescit, mutfak ve diğer sosyal donatı alanlarından oluşuyor. A ve B blok olarak tasarlanan fabrika sınıfının en iyi üretim kapasitesine sahip olacak bir anlayışla tasarlandı. Oltu Çuval Fabrikamız ilçemiz ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

“İSTİHDAM İÇİN DE SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Mehmet Sekmen, kent istihdamına 8 yıldır önemli kazanımlar sağlayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin bu alandaki çalışmalarına da dikkati çekti: Başkan Sekmen, şöyle dedi: “8 yılı aşkın bir süredir yerli sermayeyi kente taşımak adına önemli çalışmalar yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. Bugün Erzurum’da küçük ve orta ölçekli nice üreticiyi yoğun çabalarımızla şehrimize kazandırdık. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili kurduğumuz atölyelerde gençlerimiz istihdam ediliyor. Bakırcılık, demircilik, deri ürünleri, ayakkabı, sayacılık ve hatta tekstil alanında önemli çalışmalara imza attık. Şuan hedefimiz güçlü sermayeleri Erzurum’a kazandırmak. Bu konuda Avrupa’da iş insanlarıyla dirsek temasındayız. Ulusal markaların yetkilileri ile yakın görüşmeler içerisindeyiz. Başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede tüketilen tekstil ürünlerinin Erzurum’da üretilmesi için de özel bir çabamız var. İnşallah bu alandaki gayretimiz de meyvelerini verecek. Şimdiye kadar bu çabalarımız vesilesiyle yaklaşık 5 bin hemşehrimize umut ışığı olduk ve olmaya da devam edeceğiz.”

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Belediyeden Oltu’ya çuval fabrikası! – İGF HABER için yorumda bulun

    Belediyeden Oltu’ya çuval fabrikası! – İGF HABER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Belediyeden Oltu’ya çuval fabrikası! – İGF HABER için ilk yorumu yapabilirsin.