Bakanlık, Ayasofya ve Efes Müzelerinden Çocuklara Özel Kampanya

Ayasofya ve Efes Müzeleri, Kurban Bayramı ve Karne Tatili İçin Ücretsiz

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi, çocuklara özel bir kampanya başlattı. İstanbul Sultanahmet’teki Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Deneyim Müzesi, 15-23 Haziran tarihleri arasında ilk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz hizmet sunacak.

Ücretsiz Ziyaret İle Kültürel Deneyim

Her iki müze de kampanya süresince, Türkiye’nin zengin kültürel mirasını keşfetmek isteyen 15 yaş altı ziyaretçilere ücretsiz olarak hizmet verecek. Bu sayede çocuklar, tarihi ve kültürel birikimimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Efes Deneyim Müzesi Gece Ziyaretine Açık

Efes Deneyim Müzesi, gece müzeciliği uygulamasına başlayarak haftanın 7 günü, 08.00 ile 23.30 saatleri arasında ziyaretçilerini kabul edecek. Ziyaretçiler, antik kentin 8 bin yıl öncesine uzanan tarihi hikayesine gece saatlerinde de tanıklık edebilecekler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bakanlık, Ayasofya ve Efes Müzelerinden Çocuklara Özel Kampanya için yorumda bulun

    Bakanlık, Ayasofya ve Efes Müzelerinden Çocuklara Özel Kampanya için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakanlık, Ayasofya ve Efes Müzelerinden Çocuklara Özel Kampanya için ilk yorumu yapabilirsin.