Bakan Özer gazetecilerle ASELSAN MTAL’i ziyaret etti

ANKARA (İGFA) – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi, Milliyet’ten Şebnem Hoşgör, Birgün’den Nurcan Gökdemir, Yeni Şafak’tan Fazlı Şahan, Akşam’dan Emin Pazarcı, Türkiye gazetesinden Akif Bülbül ve TV100 televizyonundan Hacı Yakışıklı ile ASELSAN MTAL’i ziyaret etti.

Mesleki eğitimdeki hızlı dönüşümü yerinde incelemek üzere ASELSAN MTAL’e giden Bakan Özer ve beraberindekiler, okul içindeki atölyeleri gezdi.

Ziyarette, müzik atölyesi, robotik kodlama, dijital görüntü ve ses atölyesi, dijital oyun tasarım atölyesi, kütüphane, temel elektronik atölyesi, elektrik tesisat atölyesi, AR-GE odası, kablaj ve elektromekanik atölyesi, savunma ve mekanik sistemleri binası, CNC torna freze ve CNC torna atölyesinde incelemelerde bulunuldu.

Gazetecilere mesleki eğitimde son yıllarda yaşanan gelişmelere ilişkin bilgi veren Bakan Özer, öğrencilerle de bir süre sohbet ederek öğrencilerin projelerine ilişkin sunumlarını dinledi.

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  • Ana Sayfa
  • Bakan Özer gazetecilerle ASELSAN MTAL’i ziyaret etti
  1. Bakan Özer gazetecilerle ASELSAN MTAL’i ziyaret etti için yorumda bulun

    Bakan Özer gazetecilerle ASELSAN MTAL’i ziyaret etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Özer gazetecilerle ASELSAN MTAL’i ziyaret etti için ilk yorumu yapabilirsin.