Bakan Koca Gazzeli hastaların yanında… Gazzeli kanser hastalar Türkiye'ye getiriliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazzeli kanser hastalarının Türkiye’ye getirileceğini duyurarak, “Kanserli hastalar Refah Sınır Kapısı’ndan geçti, işlemler yapılıyor” dedi.

ANKARA (İGFA) –  Gazze’den Mısır’a geçişi sağlanan hastaları karşılamak üzere El-Ariş’te bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastaları ve refaketçileri Refah Sınır Kapısı’nda Türkiye’den beraberinde giden doktorlarla karşıladı.

Sağlık Bakanı Koca, Refah Sınır Kapısı’ndan geçirilen 26 Gazzeli hasta ile 13 refakatçisinin bugün akşam saatlerinde Türkiye’ye getirilmesinin planlandığını açıkladı.

Bakan Koca, ilk defa Gazzeli olup Mısır’dan çıkan, bir başka ülkeye tedavi için gönderilen bu hastalar olacağını söyledi.

Bugüne kadar 200’e yakın hastane Refah’a ulaştığını ve geride çok hasta olduğunu belirten Bakan Koca, “Gazze’de sahra hastanesi kurmak istiyoruz. Mısır’da ise Türk hekimlerle diğer hekimlerin gelen hastaları birlikte tedavi etsin istiyoruz. Refah Kapısı’ndan geçen hastaların Türkiye’ye ikinci etapta getirilmesi için planlama yapıldı” diye konuştu.Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Bakan Koca Gazzeli hastaların yanında… Gazzeli kanser hastalar Türkiye'ye getiriliyor
  1. Bakan Koca Gazzeli hastaların yanında… Gazzeli kanser hastalar Türkiye'ye getiriliyor için yorumda bulun

    Bakan Koca Gazzeli hastaların yanında… Gazzeli kanser hastalar Türkiye'ye getiriliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Koca Gazzeli hastaların yanında… Gazzeli kanser hastalar Türkiye'ye getiriliyor için ilk yorumu yapabilirsin.