Bakan Ersoy Müzelerdeki Ziyaretçi Rekorunu Paylaştı

Bakan Ersoy, 2024 Yılının İlk 3 Ayında Müzelerde 4 Milyon Ziyaretçi Ağırladıklarını Açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2024 yılının ilk 3 ayında müze ve ören yerlerinde 4 milyona yakın ziyaretçiyi ağırladıklarını belirtti. Bu dönemde en çok ziyaret edilen müze ve ören yerlerini de paylaşan Bakan Ersoy, bayram tatili süresince müzelerin ziyarete açık olacağını duyurdu.

En Çok Ziyaret Alan Müzeler Sıralandı

Bakan Ersoy’un açıklamasına göre, Konya Mevlâna Müzesi 383 bin 392 ziyaretçiyle 3 ayın en çok ziyaret edilen müzesi oldu. Diğer en çok ziyaret alan yerler ise Denizli Hierapolis (Pamukkale) Ören Yeri, İzmir Efes Ören Yeri, Nevşehir Göreme Ören Yeri, Nevşehir Zelve-Paşabağları Ören Yeri, Ankara Cumhuriyet Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul Galata Kulesi, Şanlıurfa Göbeklitepe Ören Yeri ve Nevşehir Kaymaklı Yer Altı Şehri olarak sıralandı.

Müzekart Satışlarında Rekor Artış

Bakanlığın açıklamasına göre, yılın ilk 3 ayında 701 bin 162 Müzekart satılarak rekor kırıldı. Ocak ayında 217 bin 33, şubat ayında 245 bin 10, mart ayında ise 239 bin 119 Müzekart satışı gerçekleşti. Türkiye genelinde 300’den fazla müze ve ören yerinde geçerli olan Müzekart, 60 lira karşılığında tarihe ve kültüre yolculuk yapmak isteyenleri bekliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bakan Ersoy Müzelerdeki Ziyaretçi Rekorunu Paylaştı için yorumda bulun

    Bakan Ersoy Müzelerdeki Ziyaretçi Rekorunu Paylaştı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Ersoy Müzelerdeki Ziyaretçi Rekorunu Paylaştı için ilk yorumu yapabilirsin.