Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Rejeneratif Uygulamalar

Kış aylarında hastalık riskleri arttığından dolayı bu dönemde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve korunması büyük önem taşıyor. Infinity Regenerative Clinic Medikal Direktörü Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, ani ısı değişimlerine maruz kalan metabolizmanın soğuk hava koşulları ile mücadele edebilmek adına yavaşlamasının, bağışıklık sistemini zayıflattığından bahsederek beden sağlığını güçlendiren bazı rejeneratif uygulamalardan söz etti.

 

 

Bağışıklık Sisteminin Önemi

Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, “Bağışıklık sistemi; insan vücudunda hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan, enfeksiyonlara yol açan bakteri ve virüslere karşı koruma sağlayan kaotik bir yapıdır. Vücuda girmeye çalışan bütün maddeleri tanır, ayrıştırır ve zararlı olanları ortadan kaldırır. Protein ve aminoasit gibi yapı olarak birbirine fazlasıyla benzeyen maddelerin dahi ayrımını yapabilecek kadar hassas bir işleyişe sahiptir” dedi. Bağışıklık sisteminin zayıflamasının, hastalıklara davetiye anlamına geldiğini belirten Tanrıver, “Sistemdeki zayıflığı fırsat bilen bakteri ve virüsler, bireylerin hastalanmasına neden olur. Meydana gelen enfeksiyonlar sonucunda, bağışıklık sistemi daha da zayıflar. Bu yüzden, doğum ile birlikte aktifleşen bağışıklık sisteminin güçlü tutulması büyük önem arz etmektedir” diye ekledi.

 

IV Terapi

Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver: “IV terapi, bedenimizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri kan dolaşımına direkt olarak iletmenin en etkili yoludur. Damar yolu ile gerçekleştirilen bu uygulama, çok güçlü bir emilim meydana getirir.” IV terapinin, bağışıklık güçlendirici uygulamalardan sadece bir tanesi olduğunu dile getiren Tanrıver, özellikle kış aylarında yeterli miktarda vitamin almanın hastalıklara karşı kalkan vazifesi gördüğünü ve enfeksiyon hastalıklara karşı da koruma sağladığını belirtti.

 

Ozon Terapisi

Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, “Ozon terapisi, temelde bağışıklık sistemini uyarmak sureti ile diğer pek çok rahatsızlığın tedavisine de imkân sağlamaktadır. Eski ve son derece güvenli bir uygulamadır. Serbest oksijen radikallerin sebep olduğu hasarı onararak yaşlanma karşıtı etki de göstermektedir. Metabolizmanın hızlandırılmasına, dolaşım sistemi bozukluklarının giderilmesine ve bedenin kendini iyileştirme mekanizmalarının aktif hale gelmesine yardımcı olur” sözlerini ekledi.

 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Rejeneratif Uygulamalar için yorumda bulun

    Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Rejeneratif Uygulamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Rejeneratif Uygulamalar için ilk yorumu yapabilirsin.