Atilla Taş: “Cumhurbaşkanı’na Hakaret Etmedim, Duruşma Erteledi”

Atilla Taş, Duruşmada Savunmasını Yaptı

İstanbul 31. Asliye Ceza Mahkemesi‘ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Atilla Taş ve avukatı katıldı. Duruşmada savunma yapan Taş, art niyetli kişilerin ideolojik olarak fikirlerinden hoşlanmadığını belirterek, “Bu adama nasıl zarar veririz?” şeklinde düşündüklerini ve eski paylaşımlarına baktıklarını ileri sürdü.

Atilla Taş: “Durum Tespiti Yaptım”

Cumhurbaşkanlığı makamına saygı duyduğunu ifade eden Taş, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın, fikirlerini beğenelim veya beğenmeyelim bu ülkenin Cumhurbaşkanı olduğunu” vurguladı. Taş, olay tarihinde yaşanan ekonomik gelişmelere ilişkin yaptığı paylaşımların ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu savunarak, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

Duruşma Ertelendi

Ara kararını açıklayan mahkeme, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Atilla Taş, “Söyleyecek bir şey yok, ne olursa olsun eleştiririz ama Cumhurbaşkanı’na hakaret etmem. Bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır, saygı duyacağız” dedi.

İddianame ve Talep Edilen Cezası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca hazırlanan iddianamede, Atilla Taş’ın sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edildi. Sanık Taş’ın “Cumhurbaşkanına zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün ile 8 yıl 2 ay arasında hapis cezası talep edildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Atilla Taş: “Cumhurbaşkanı’na Hakaret Etmedim, Duruşma Erteledi” için yorumda bulun

    Atilla Taş: “Cumhurbaşkanı’na Hakaret Etmedim, Duruşma Erteledi” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Atilla Taş: “Cumhurbaşkanı’na Hakaret Etmedim, Duruşma Erteledi” için ilk yorumu yapabilirsin.