Anthropic, Yeni Yapay Zeka Modeli “Claude 3.5 Sonnet”i Duyurdu

Yeni Model Zeka Çıtasını Yükseltiyor

Anthropic tarafından yapılan açıklamaya göre, “Claude 3.5 Sonnet” modeli, “Claude 3.5” ailesinin ilk üyesi olarak tanıtıldı. Yapılan açıklamada, bu modelin zeka konusunda endüstri standartlarını yükselttiği ve şirketin önceki modellerine göre daha iyi performans sergilediği belirtildi. Ayrıca, modelin ince ayrıntıları, mizahı ve karmaşık talimatları kavramada belirgin bir gelişme gösterdiği vurgulandı.

“Claude 3.5 Sonnet” Özellikleri

Açıklamada, “Claude 3.5 Sonnet”in yüksek kaliteli içerik yazma konusunda olağanüstü olduğu, talimat verilmesi ve ilgili araçlar sağlandığında bağımsız olarak kod yazıp düzenleyebileceği ifade edildi. Ayrıca, modelin şirketin önceki yapay zeka modeli “Claude 3 Opus”un iki katı hızında çalıştığı belirtildi.

Gelecek Planları

Anthropic’in hedefinin zeka, hız ve maliyet arasındaki dengeyi iyileştirmek olduğu vurgulanan açıklamada, “Claude 3.5” model ailesine “Claude 3.5 Haiku” ve “Claude 3.5 Opus” modellerinin bu yılın sonlarına doğru ekleneceği duyuruldu. Şirket, geçen yıl beş farklı finansman anlaşmasıyla toplamda 7,3 milyar dolar toplamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Anthropic, Yeni Yapay Zeka Modeli “Claude 3.5 Sonnet”i Duyurdu için yorumda bulun

    Anthropic, Yeni Yapay Zeka Modeli “Claude 3.5 Sonnet”i Duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anthropic, Yeni Yapay Zeka Modeli “Claude 3.5 Sonnet”i Duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.