Antalya’da Kırmızı Listedeki Kanguru Faresi Görüldü

‘Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN) ‘kırmızı’ listesinde bulunan kanguru faresi, Antalya’da ortaya çıktı.

Mevsimlik İşçi Tarafından Keşfedildi

Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Teke Kozağacı köyü mevkii yakınlarında, mevsimlik işçi Muhammed Yıldırım, 18 Mayıs Cumartesi akşamı aracıyla seyahat ederken yol kenarında ilginç bir hayvan gördü.

Yıldırım’ın Keşfi

Aracını durduran Yıldırım, cep telefonu kamerasıyla bir süre görüntülediği hayvanın daha sonra gözden kaybolduğunu belirtti. Yapılan incelemeler sonucunda, Yıldırım’ın görüntülediği hayvanın kanguru faresi olduğu tespit edildi.

Kanguru Faresi Hakkında Bilgiler

Kanguru faresinin çöllerde yaşadığı ve üstün sıçrama ile iki ayak üzerinde yürüme yeteneklerine sahip olduğu biliniyor. Bu tür hayvanlar, yaşadıkları ortamda tohum, bitki, böcek ve hayvan artıklarıyla beslenirken, su içmeden de yaşayabildikleri biliniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Antalya’da Kırmızı Listedeki Kanguru Faresi Görüldü için yorumda bulun

    Antalya’da Kırmızı Listedeki Kanguru Faresi Görüldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Antalya’da Kırmızı Listedeki Kanguru Faresi Görüldü için ilk yorumu yapabilirsin.