Ankara İtfaiye Erinin Duygusal Hikayesi: Depremde Kurtardığı Kadınla Evlendi

Ankara’dan Kahramanmaraş’a Yardıma Giden İtfaiye Erinin Sıradışı Hikayesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görevli itfaiye eri Cebrail Sarsılmaz, 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ta arama-kurtarma çalışmalarına katıldı. Sarsılmaz, Müjde Apartmanı’nda enkazından kurtardığı 24 yaşındaki Sinem Kaynak ile dünya evine girdi. İkilinin nikahı, Aşık Veysel Nikah Salonu’nda kıyıldı.

“Trajik Bir Olaydan Mutlu Sona”

Bu sıra dışı hikayenin kahramanı Cebrail Sarsılmaz, “6 Şubat depreminde arama kurtarmada 13 gün görev aldım. Kahramanmaraş’ta Müjde Apartmanı’ndan eşimi ve kardeşini canlı olarak enkazdan çıkardık. Farklı ve anlatılamayacak bir duygu. Trajik bir olaydan böyle mutlu bir sona kavuştuk.” dedi. Sarsılmaz, bu durumun hem kendisi hem eşi için heyecan verici olduğunu belirtti.

“Hayat Bizi Birleştirdi”

Sinem Kaynak da duygularını şu sözlerle ifade etti: “Olumsuz bir olay neticesinde bir araya gelsek de enkazdan çıkarılan şanslı birkaç kişiydik. Ertesinde hayat bizi birleştirdi. İçimizde buruk bir hüzün var. Hem kendi kayıplarımız hem diğer kayıplar için üzgünüz ancak hayat devam ediyor, mutluyuz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Magazin
  • Ankara İtfaiye Erinin Duygusal Hikayesi: Depremde Kurtardığı Kadınla Evlendi
  1. Ankara İtfaiye Erinin Duygusal Hikayesi: Depremde Kurtardığı Kadınla Evlendi için yorumda bulun

    Ankara İtfaiye Erinin Duygusal Hikayesi: Depremde Kurtardığı Kadınla Evlendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ankara İtfaiye Erinin Duygusal Hikayesi: Depremde Kurtardığı Kadınla Evlendi için ilk yorumu yapabilirsin.