Amerikalı Milyonerler, Biden’ın Vergi Planını Destekliyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde Yapılan Anketin Sonuçları

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir anket, yüksek gelirli Amerikalıların çoğunluğunun, Başkan Joe Biden’ın yeniden seçilmesi halinde uygulamayı planladığı vergi sistemini desteklediğini ortaya koydu.

İlginç Anket Sonuçları

YouGov’un 1 milyon dolardan fazla varlığa sahip Amerikalılarla yaptığı ankete göre, yüksek gelirli Amerikalılar artan eşitsizliğin demokrasi için bir tehdit oluşturduğunu düşünüyor ve zenginliğin tek elde toplanmasının siyasi nüfuz yaratma riskine dikkat çekiyor. Ankete katılanların neredeyse yüzde 60’ı, 100 milyon doların üzerindeki gelir vergisi marjinal oranlarının mevcut en yüksek oran olan yüzde 37’den daha yüksek olmasını destekleyeceklerini belirtti.

Hızla artan eşitsizlik seviyelerinden endişe duyan katılımcılar, eşitsizliğin demokrasi için de bir tehdit olduğunu vurguladı. Ayrıca, aşırı zenginliğin siyasi nüfuz elde etmeye olanak tanıdığına inanılıyor.

Milyonerlerin Görüşleri

Vatansever Milyonerler Başkanı Morris Pearl, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milyonerlerin çoğu, şu anda gördüğümüz eşitsizliğin ulusumuzu istikrarsızlaştırdığını anlıyor. Çok geç olmadan bu konuda gerçekten bir şeyler yapmalıyız” dedi.

Adayların Vaatleri

ABD Başkanı Biden, milyarderlerin en az yüzde 25 vergi ödemesi gerektiğini belirtirken, Trump ise 2017’de yaptığı vergi indirimlerini yenilemeyi hedefliyor. Biden’ın vergi planının Kongre’den geçmesi pek olası görünmüyor. Cumhuriyetçi başkan adayı Trump ise zenginlerin vergi yükünü azaltacak adımlar atmayı savunuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Amerikalı Milyonerler, Biden’ın Vergi Planını Destekliyor için yorumda bulun

    Amerikalı Milyonerler, Biden’ın Vergi Planını Destekliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerikalı Milyonerler, Biden’ın Vergi Planını Destekliyor için ilk yorumu yapabilirsin.