Amerika’dan Türkiye’ye ilk sevkiyat gönderildi

Emre ÖZCAN – abdpost.com / ABD (İGFA) – Global Empowerment Mission’daki hayırseverler tarafından Türkiye’ye gönderilen ayni yardımın yaklaşık 600.000 dolar tutarındaki 8 tonluk ilk sevkiyatı, Los Angeles Başkonsolosluğu’nun eşgüdümünde, Türk Havayolları seferiyle Miami Havalimanı’ndan dün gece yola çıktı. Peyderpey gönderilecek malzemelerin toplam değeri 10 milyon doları bulacak.

Deprem için toplanan yardım malzemelerini kendisi gibi gönüllü vatandaşların destekleriyle paketledikleri ilk parti yardım THY ile Türkiye’ye gönderildi.

Bugün de tek yürek çalışmayı sürdüren ekipler,  yardım etmek isteyenler için öncelikli tercihin hız ve lojistik açısından kolaylık sağladığı için nakit bağışlar olduğunu vurguladı.

Muhabirimiz Emre Özcan’ın aktardığı habere göre, malzeme yardımları için Los Angeles Başkonsolosluğu eşgüdümünde Miami’de bir, Atlanta’da iki, toplam üç lojistik merkezine ulaştıracağınız malzemeler, THY eliyle AFAD’a teslim edileceğinden, ikinci el malzemeler yerine kullanılmamış ürünleri tercih edilmesi istendi. 

Kaynak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Amerika’dan Türkiye’ye ilk sevkiyat gönderildi için yorumda bulun

    Amerika’dan Türkiye’ye ilk sevkiyat gönderildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika’dan Türkiye’ye ilk sevkiyat gönderildi için ilk yorumu yapabilirsin.