Alman Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki Mülteci Kampını Bombalamasını Değerlendirdi

Almanya Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki mülteci kampını bombalamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Hukuk İhlali İddiası

Almanya Hükümeti Sözcüsü, Hebestreit, İsrail’in Gazze’deki mülteci kampını bombalamasının uluslararası hukuku ihlal edip etmediğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hebestreit, bu konuda dikkatli olunması gerektiğini ve İsrail savcılığının saldırıya endişeyle yaklaştığını belirtti.

Alman Hükümetinin Tutumu

Hebestreit, Almanya Başbakan Yardımcısı Robert Habeck, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve Başbakan Olaf Scholz’un prensip olarak İsrail’in Hamas’a karşı savunmasında uluslararası hukuka uyması gerektiğini defalarca dile getirdiğini vurguladı. Ayrıca, Alman Sayfahaber.com hükümetinin eğer bir suç işlendiğine dair kanıt olursa kesinlikle kınayacağını belirtti.

Uluslararası Adalet Divanı Kararları

Hebestreit, Uluslararası Adalet Divanı’nın İsrail’in Refah’a saldırılarını durdurması yönündeki kararını hatırlattı ve Almanya Başbakanı Scholz’un bu konuda İsrail’e yapılan uyarılarına vurgu yaptı. Alman Hükümeti Sözcüsü, bu taleplerini tekrarlayacaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını ifade etti.

İsrail’in Savunma Hakkı

Hebestreit, ayrıca İsrail’in uluslararası hukuk çerçevesinde kendini savunma hakkını savundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Alman Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki Mülteci Kampını Bombalamasını Değerlendirdi
  1. Alman Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki Mülteci Kampını Bombalamasını Değerlendirdi için yorumda bulun

    Alman Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki Mülteci Kampını Bombalamasını Değerlendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alman Hükümeti, İsrail’in Gazze’deki Mülteci Kampını Bombalamasını Değerlendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.