Alec Baldwin’in Rust Filmi Setinde Yaptığı Hata ve Aldığı Suçlamalar

Alec Baldwin’in Suçlamaları ve Durumu

2021 yılında ABD’nin New Mexico bölgesinde çekilen Rust filminin setinde bir set çalışanını yanlışlıkla vuran ünlü aktör Alec Baldwin hakkındaki suçlamalar belli oldu. 66 yaşındaki aktör, kullandığı silahın kontrollerinin yapılmamasından dolayı suçluluğu üstlenmeyerek suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

Savcılığın Açıklamaları

ABD medyasında yer alan haberlere göre, savcılık aktörün sette silahlarla umarsızca oynadığını iddia ediyor. 9 Temmuz’da Santa Fe’de hakim karşısına çıkmaya hazırlanan Baldwin’in ihmal nedeniyle ölüme sebep olmak suçundan yargılanacağı açıklandı. 21 Ekim 2021’de gerçekleşen olayda sette bir sahnenin provasını yaparken dolu bir silahla ateş eden Baldwin, yanlışlıkla 42 yaşındaki set çalışanı Halyna Hutchins’i vurmuştu.

Baldwin’in İhmal ve Suçlamaları

Savcılığın açıklamalarına göre, Baldwin sette güvenlik protokollerini göz ardı ettiği için suçlanıyor. Kurusıkı mermi bulunan silahını bir ekip üyesine doğrulatarak ateş ettiği belirtilen ünlü aktör, silah eğitimini de ihmal ettiği iddialarıyla karşı karşıya. Ayrıca senaryoda olmamasına rağmen parmağı tetikte durduğu, bazı sahnelerde espri yaparak “en büyük silahı bana verin” dediği ve sette agresif tavırlar sergilediği de belirtildi.

Alec Baldwin suçsuz olduğunu belirtse de suçlu bulunması durumunda 1.5 yıla kadar hapis cezası alabileceği ifade ediliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Alec Baldwin’in Rust Filmi Setinde Yaptığı Hata ve Aldığı Suçlamalar için yorumda bulun

    Alec Baldwin’in Rust Filmi Setinde Yaptığı Hata ve Aldığı Suçlamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alec Baldwin’in Rust Filmi Setinde Yaptığı Hata ve Aldığı Suçlamalar için ilk yorumu yapabilirsin.