AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Sahipsiz Hayvanlar İçin Yasal Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Yasal Düzenleme Çalışmaları Hakkında Basın Mensuplarına Açıklamalar

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sahipsiz hayvanlara yönelik yasal düzenleme çalışmaları hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yenişehirlioğlu, toplumun gündeminin saldırgan sokak hayvanları olduğunu belirterek, siyasetin milletin taleplerini karşılamak mecburiyetinde olduğunu vurguladı.

Çalışmaların Detayları

Yenişehirlioğlu, “Bu konuda Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı detaylı bir çalışma yürütüyor. Konunun paydaşlarıyla yapılan çalışmaların ardından nihai bir metin oluşturulacak ve meclise sunulacak.” dedi.

Çalışma Süreci ve Meclis Sunumu

Yenişehirlioğlu, çalışmaların yaklaşık 15 gün süreceğini belirterek, Kanun Teklifi’nin Komisyon’da değerlendirildikten sonra Genel Kurul’a sunulacağını açıkladı. Muhalefet milletvekillerinin de dinleneceğini ve çözüm önerilerinin alınacağını belirtti.

Ortak Noktaya Ulaşma Hedefi

Meclis ayağında çalışmaları yöneteceğini ifade eden Yenişehirlioğlu, “Amacımız; ortak noktaya ulaşmak ve herkesin kabul edebileceği bir çözüme ulaşmak.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Sahipsiz Hayvanlar İçin Yasal Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
  1. AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Sahipsiz Hayvanlar İçin Yasal Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor için yorumda bulun

    AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Sahipsiz Hayvanlar İçin Yasal Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: Sahipsiz Hayvanlar İçin Yasal Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.