Afyonkarahisar’da bitmeyen restorasyon!

Afyonkarahisar’ın önemli caddelerinden Milli Birlik Caddesinde bulunan Sülüm Camisindeki restorasyon uzun süredir bekliyor.

İsteniş Hakan TÜPLEK / AFYONKARAHİSAR (İGFA) – Milli Birlik Caddesi’ndeki Sülüm Cami’nin minaresi ve şerefiyesi aylar önce bakıma imajbet alınmıştı ancak inşaat bir türlü bitmek bilmedi.

Vatandaşlar, “Bir minare ve şerefiyenin tamir bakım onarımının bu kadar uzun zamanda olmaması gerekir” diyerek bitmeyen restorasyona tepki gösterdi.

“Bu işte bir terslik mi var anlayamadık” diyen vatandaşlar, “İnşaat etrafı her ne kadar güvenlik amacı ile sarılsa da inşaatın bitmemesi huzursuz ediyor. Üstelik Sülüm Cami 1996 yılında yapılmış yeni bir cami. Bu kadar yakın zamanda yapılmış bir caminin restorasyon görmesi de bize pek doğru gelmiyor” diye konuştu.

Cami minare ve şerefiyesinin restorasyonunun, bakım onarımının imajbet giriş ne zaman biteceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Afyonkarahisar’da bitmeyen restorasyon! için yorumda bulun

    Afyonkarahisar’da bitmeyen restorasyon! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afyonkarahisar’da bitmeyen restorasyon! için ilk yorumu yapabilirsin.