Afet bölgesindeki 50 bin kişilik o program uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, afet bölgesinde yaraları sarmak adına Türkiye İş Kurumu’nun Toplum Yararına Program süresinin 9 ay uzatıldığını açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Türkiye İş Kurumu’nun afet bölgesi için 29 Mayıs 2022 tarihinde yayımladığı Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’ne yeni geçici madde eklerken, tahsis edilen 50 bin kişilik Toplum Yararına padişahbet Programı (TYP) süresini 9 ay uzattı.

Söz konusu yönetmelik değişikliğine ilişkin yönetmelik bugünkü Resmi Gazete’de padişahbet giriş yayımlandı.

Konuyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, deprem bölgesinde yaraları sarmaya, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ettiklerini duyurdu.

Bakan Işıkhan, paylaşımında, “Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kamu hizmetlerinin devamlılığını sağlamak ve vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmak adına tahsis ettiğimiz 50 bin kişilik Toplum Yararına Program süresini 9 ay uzatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Afet bölgesindeki 50 bin kişilik o program uzatıldı için yorumda bulun

    Afet bölgesindeki 50 bin kişilik o program uzatıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afet bölgesindeki 50 bin kişilik o program uzatıldı için ilk yorumu yapabilirsin.