ABD ve Avrupa Piyasalarında Beklentiler

ABD Merkez Bankası’nın Adımları ve İstihdam Raporu

Fed’in gelecek adımlarına ilişkin belirsizlik devam ediyor. Enflasyonun düşeceğine dair güven artarken iş gücü piyasasındaki sıcaklık endişe yaratıyor. Beklenen istihdam raporu verileri iş gücü piyasasındaki soğumanın işaretini verebilir. Bu durum Fed’in politika alanını etkileyebilir.

ABD’deki Seçimler ve Bahisler

ABD’de Joe Biden’a destek artarken seçimlere ilişkin belirsizlikler devam ediyor. Donald Trump’ın performansı eleştirilirken, Biden’ın öne çıkması bekleniyor.

Kripto Para ve Diğer Piyasalar

ABD’de 10 yıllık tahvil faizi ve altın fiyatlarındaki seyir devam ederken, kripto para piyasalarında düşüş sürüyor. İstihdam raporu verilerinin ardından oynaklığın artması bekleniyor.

Avrupa ve Asya Piyasaları

Avrupa’da seçim sonuçları ve ekonomik veriler takip edilirken ECB’nin politika adımları belirleyici olabilir. Asya’da Güney Kore hariç pozitif seyir devam ederken Çin’de tahvil piyasalarında dengelenme gözleniyor.

Yurt İçi Piyasalar

Borsa İstanbul’da yükseliş devam ederken dolar/TL’de ise dengeli bir seyir izleniyor. Veri gündemi yoğun. Yatırımcılar BIST 100 endeksinde direnç ve destek seviyelerini takip ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. ABD ve Avrupa Piyasalarında Beklentiler için yorumda bulun

    ABD ve Avrupa Piyasalarında Beklentiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD ve Avrupa Piyasalarında Beklentiler için ilk yorumu yapabilirsin.