ABD, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Genişletiyor

Çinli Şirketler Yaptırım Listesine Alındı

ABD, Moskova’ya yönelik müeyyidelerin kapsamını genişletmek amacıyla Rus şirketlerle ticari ilişkilerini sürdüren çoğu Çinli birçok şirketi yaptırım listesine aldı. ABD Ekonomik Yaptırımlar ve Uygulamaları Dairesi Başkanı Aaron Forsberg, Associated Press’e (AP) yaptığı açıklamada, Rusya – Ukrayna Savaşı nedeniyle uygulanan yaptırımların kapsamının genişletildiğini belirtti.

Adresler de Yaptırım Listesinde

Forsberg, yeni yaptırım listesine dahil edilenlerin çoğunun Çin merkezli şirket ve şahıslar olduğunu vurgulayarak, “Bu listede aynı adreste farklı bir isimle yeniden şirketleşmeleri önlemek amacıyla ilk kez adreslere de yer verildi” dedi. ABD, 4 binden fazla Rus şirket ve şahsı yaptırım listesine dahil etti.

100 Milyon Dolarlık Ticari Hareketliğin Önlenmesi Hedefleniyor

Rusya’nın yatırımları delmek ve yeni tedarik zincirleri oluşturmak için sürekli bir arayış içinde olduğunu belirten Forsberg, “Dolayısıyla, Rusya’ya karşı yaptırımlar, çok değişken ilişkiler içeriyor” ifadesini kullandı. Yeni kararla, “Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Moskova’ya destek sağlayan” şirketlerin yaklaşık 100 milyon dolarlık ticari hareketliğinin önlenmesinin hedeflendiği belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. ABD, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Genişletiyor için yorumda bulun

    ABD, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Genişletiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Genişletiyor için ilk yorumu yapabilirsin.