A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Türkiye Hava Yolları’na Uçak Tepkisi

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, ABD’ye gidecekleri 13 saatlik uçuş için ekonomi bölümünden yer ayrılmasına tepki gösterdi. Tepkiler arasında milli yıldız Ebrar Karakurt’un, “Başka takımlar için özel uçak tahsis ediliyor, bize gelince ekonomi” ve kaptan Eda Erdem’in sosyal medyada yaptığı paylaşım öne çıktı.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan Açıklama

Türkiye Voleybol Federasyonu, yaşanan tartışmaların ardından bir açıklama yaparak, A Milli Kadın Voleybol takımının uçuşu hakkında doğru olmayan bilgilerin toplumda yanlış algı oluşturduğunu belirtti. Federasyon, Türk Hava Yolları ile yapılan sözleşme kapsamında Business Class bilet alamadığını ve 26 Mayıs 2024 tarihli uçuşta kabin yükseltme işlemi gerçekleştirilmediğini açıkladı.

Türkiye Hava Yolları’ndan Yapılan Açıklama

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, voleybol federasyonuyla sadece sponsorluk anlaşması bulunduğunu ve bilet verildiğini belirtti. Üstün, koltuk seçiminin federasyon oyuncuları tarafından yapıldığını ve kendilerinden özel uçak talebi gelmediğini ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması
  1. A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması için yorumda bulun

    A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Türkiye Hava Yolları Arasındaki Uçak Tepkisi Tartışması için ilk yorumu yapabilirsin.