9 Yaşında Başladığı Yüzme Sporunda Büyük Başarılar Elde Eden Kirez

Yüzme Sporuna 9 Yaşında Başladı

Kirez, 9 yaşında başladığı yüzme sporunda büyük başarılar elde etti. Ailesi ve antrenörü Hasan Barlak’ın desteğiyle il ve bölge yarışlarında dereceler kazandı.

Türkiye Şampiyonu Oldu

Kirez, aralıksız antrenmanlarının meyvesini aldı ve 100 metre serbest branşında 2022’de yıldızlar, 2023’de gençler kategorilerinde Türkiye şampiyonu oldu.

Milli Takıma Seçildi

3 yıl önce milli takıma seçilen Kirez, 2022’de Sırbistan ve Slovakya ile 2023’te farklı branşlarda Türkiye’yi temsil ederek madalyalar kazandı.

Uluslararası Başarılar Hedefliyor

Kirez, Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırımlarıyla antrenmanlarını sürdürdüğü olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlarında uluslararası organizasyonlarda madalya kazanmayı hedefliyor.

En Büyük Hedefi Olimpiyatlar

Kirez, her yıl milli takımda yer almayı ve 2028 ve 2032’deki olimpiyat yarışlarında derece elde etmeyi hedefliyor. Kendisinin ve ülkesinin en iyi şekilde temsil etmek için çaba göstereceğini belirtiyor.

Antrenör ve İl Müdüründen Övgü Dolu Sözler

Antrenörü Hasan Barlak, Kirez’in imkansızlıklara rağmen mücadele ettiğini, fedakarlık ve disiplinle başarılarını sürdürdüğünü vurguluyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ise Kirez’i bir rol model olarak gördüklerini ve Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar beklediklerini belirtiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Spor
  • 9 Yaşında Başladığı Yüzme Sporunda Büyük Başarılar Elde Eden Kirez
  1. 9 Yaşında Başladığı Yüzme Sporunda Büyük Başarılar Elde Eden Kirez için yorumda bulun

    9 Yaşında Başladığı Yüzme Sporunda Büyük Başarılar Elde Eden Kirez için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 9 Yaşında Başladığı Yüzme Sporunda Büyük Başarılar Elde Eden Kirez için ilk yorumu yapabilirsin.