34 çocuğun kimliği tespit edilemedi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan bin 915 çocuğun kayıt altına alındığı, kimliği tespit edilemeyen 34 çocuk bulunduğu belirtildi.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, enkaz altından çıkarılmış, kimliği tespit edilmeyen 34 çocuğun olduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, başvurucuların kimlik kontrolü ve doğrulaması sonrasında bin 776 çocuk ailesine teslim edildiğine dikkati çekilerek, “53 çocuğumuzun hastanelerde devam eden tedavi süreci yakından takip edilmektedir. Tedavisi tamamlanan 79 çocuğumuz ise bakanlığımız tarafından kuruluş bakımına alınmıştır. Çocuk bakım kuruluşlarında olup kimliği henüz bilinmeyen 34 çocuğumuz bulunmaktadır. Kayıtlarımızda olan 7 çocuğumuz hastanede tedavisi devam ederken vefat etmiştir. Ayrıca Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülüne yapılan ihbarlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde 472 çocuğumuzun vefat ettiği tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak : İGFA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. 34 çocuğun kimliği tespit edilemedi için yorumda bulun

    34 çocuğun kimliği tespit edilemedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 34 çocuğun kimliği tespit edilemedi için ilk yorumu yapabilirsin.